Korekta powiek - Plasmage

Plasmage – co to jest? Plasmage jest innowacyjnym urządzeniem wykorzystywanym we współczesnej medycynie estetycznej do bezinwazyjnego usuwania różnego rodzaju niedoskonałości i defektów skóry. Podstawą jego działania jest wystąpienie łuku elektrycznego oddziałującego na tkanki. Zjawisko to jest możliwe dzięki użyciu plazmy o bardzo wysokim natężeniu energii. Istotne jest to, że oddziaływanie na skórę jest bardzo precyzyjne. W pożądanym miejscu dochodzi do wytworzenia wysokiej temperatury, co powoduje dosłownie „odparowanie” usuwanych zmian z powierzchni ciała. Dzięki precyzji i punktowemu działaniu głębsze warstwy skóry, a także tkanki otaczające pozostają nieuszkodzone. Jest to metoda praktycznie bezinwazyjna, a zatem bezpieczna. Nie wymaga opieki anestezjologa, ani hospitalizacji. Z uwagi na prawie całkowitą bezbolesność w zasadzie nie ma potrzeby stosowania anestezji, jednakże z uwagi na komfort pacjenta na okolicę poddawaną procedurze aplikuje się krem znieczulający (np. krem EMLA). Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany i zależy od rozległości obszaru poddawanego korekcji.


Przebieg zabiegu W przypadku, gdy procedura dotyczy okolic powiek, jest ona przeprowadzana przy zachowaniu pełnej ich ruchomości. Praktycznie nie niesie ze sobą zagrożenia powikłaniami. Co najwyżej może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie tkanek, a także niewielkie strupki. Defekty te mogą być bardzo łatwo zamaskowane przy pomocy podstawowych kosmetyków do makijażu (np. podkład, puder, korektor). Częściowe rezultaty zabiegu przy pomocy urządzenia Plasmage są widoczne niemalże natychmiast po jego zakończeniu. Natomiast efekt końcowy pojawia się po ustąpieniu wyżej opisanych podrażnień mogących wystąpić bezpośrednio po zabiegu. Ponadto okres rekonwalescencji jest również bardzo krótki. W zasadzie już na drugi dzień po zabiegu możliwy jest powrót do codziennej aktywności. Niewątpliwą zaletą Plasmage jest skuteczność w sytuacjach, kiedy inne metody (np. laser, czy elektrochirurgia) są niemożliwe do wykonania lub ich efekt byłby niezadowalający. Istotnym jego atutem jest niewielki rozmiar, dzięki czemu jest ono bardzo mobilne. Posiada ono jedną wielofunkcyjną głowicę, przy pomocy której wykonywane są zabiegi. Dzięki możliwości precyzyjnej, sześciostopniowej regulacji natężenia energii, dopasowywana jest ona indywidualnie do pacjenta w zależności od rodzaju korygowanej zmiany oraz jej rozległości. Poza tym, urządzenie posiada cztery tryby pracy począwszy od pojedynczego, a skończywszy na wielokrotnym.


Do kogo zabieg ten jest adresowany? Zabieg z użyciem urządzenia Plasmage i wykorzystaniem plazmy jest szeroko stosowany w medycynie estetycznej. Dzięki swojej bezinwazyjności, a co za tym idzie bezpieczeństwu, stanowi bardzo dobrą alternatywę dla procedur z zakresu klasycznej chirurgii plastycznej. Spektrum jego zastosowania jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się go do usuwania różnego rodzaju niedoskonałości. Podstawową sytuacją, w przeciwdziałaniu której wykorzystuje się zabieg z użyciem zjawiska plazmy jest bezinwazyjna korekcja powiek zwana inaczej blefaroplastyką. Jest to zabieg polegający na podniesieniu opadających powiek. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być różne, ale generalnie już około 30 roku życia problem dotyka większość społeczeństwa. Powoduje to wygląd permanentnie zmęczonych oczu oraz utratę wyrazistości spojrzenia, co bezpośrednio przekłada się na postarzenie wyglądu.


korekta powiekPolecamy korekta powiek Białystok